Wizytacja kanoniczno-braterska ks. Generała Tomasza Sielickiego w naszej Wspólnocie

Ks. Generał, Tomasz Sielicki SChr z Ks. Prowincjałem, Janem Ciągło SChr i ks. Jean Robert Courtot, vicaire episcopal razem z Parafianami i okoliczną Polonią Przełożony Generalny naszego Zgromadzenia: Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej (> www.chrystusowcy.pl) , ks. Tomasz Sielicki SChr w ramach kanonicznej wizytacji razem z ks. Prowincjałem, Janem Ciągło SChr, odwiedził w miniony wtorek, 29 listopada 2011, nasz Polski Ośrodek Duszpasterski z siedzibą w Saint Vallier (Les Gautherets). Wizytacja kanoniczna, to nic innego jak urzędowe i braterskie spotkanie z miejscowym duszpasterzem i jego Parafianami. Taka wizytacja pomaga ks. Generałowi zobaczyć 'realia' życia wspólnoty parafialnej. Około 10h - Ks. Generał rozpoczął rozmowę z ks. Tomaszem Tobys SChr. Po 'słówku' zasiedliśmy do stołu, posilając swoje ciała i więzi braterskie, razem z ks. Prowincjałem. Po południu, Rada Parafialna wraz z reprezentacją całej Parafii miała okazję poznać ks. Generała i z Nim porozmawiać. Ks. Tomasz Sielicki przedstawił cel swej wizyty i opowiedział w skrócie o życiu naszego Zgromadzenia, które posługuje Polonii na całym swiecie. Ks. Prowincjał, Jan Ciągło, również podziękował Parafianom za opiekę i życzliwość dla ks. Tobysa, miejscowego proboszcza. Przy kawie i dobrym placku spędziliśmy wspólnie czas do 15h30. Na plebanii ks. Tomasza Tobys ks. Generał spotkał się z père Jean Robert Courtot, Vicaire épiscopal et Curé des Paroisses St Jean et St Matthieu en pays montcellien, Délégué de l'Evêque pour les JMJ. Była to okazja do wymiany myśli i propozycji dotyczących przyszłości Kościoła lokalnego i powszechnego, oraz poznanie pracy duszpasterskiej ks. Courtot i naszego Zgromadzenia. Na Eucharystii spotkaliśmy się w kościele de Gautherets, o 17h30. Ks. Generał wygłosił do okolicznej Polonii Słowo Boże, nt. głębokiego sensu Adwentu, jako przechodzenia z ciemności do Światła. To Słowo zapadło nam w sercach. Polski chór Tradycje upiększył naszą wspólną modlitwę. Dziękujemy ks. Generałowi, ks. Prowincjałowi oraz ks. Courtot za modlitwę, dobre Słowo i braterskie spotkanie, i zapewniamy o naszej modlitwie, w posłudze generalskiej i 'prowincjalnej'. Bo "między nami, nie ma dali".

15 grudnia 2017

Piątek, II Tydzień Adwentu Rok B, II Dzień Powszedn