Każdego roku okoliczna Polonia pielgrzymuje do sanktuarium Bożego Serca w Paray le Monial. Uroczystość Bożego Ciała to wyjątkowa okazja, aby oddać wspólnie cześć Bogu w Jego Sakramencie Miłości. W tym roku 6 czerwca (we Francji Boże Ciało przypada w niedzielę) zgromadziliśmy się, aby rozpocząć naszą modlitwę Różańcem św. O 10h30 rozpoczęła się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. rektora PMK w Paryżu, ks. inf. Stanisława Jeż, który wygłosił okolicznościowe Słowo Boże do zgromadzonej Polonii. Kocelebrowali: ks.prob. Tadeusz Hońko, ks. prob. Zdzisław Początek SChr i ks. prob. Tomasz Tobys SChr, którzy przyjechali wraz ze swoimi parafianami. Po obiedzie o 14h30 wyruszyła tradycyjna procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy. Na koniec zaśpiewaliśmy Te Deum i otrzymaliśmy błogosławieństwo na cztery strony świata. W tym szczególnym dniu podwójnie się radowaliśmy, ponieważ nasz rodak, męczennik ks. Jerzy Popiełuszko został w Polsce wyniesiony na ołtarzem jako błogosławiony. Nowy błogosławiony uczy nas miłości Boga i każdego człowieka, szczególnie biednego i prześladowanego; uczy nas solidarności, pokoju i prawdy. Niech te cnoty, którymi żył bł. ks. Jerzy zjednoczą cały Naród Polski w miłości Boga i drugiego człowieka.

sobota,
21 października 2017