Kościoł Notre Dame w Montceau les Mines - 15 kwietnia 2010, godzina 19h00. Przedstawiciel ks. Biskupa - pere Dominique Oudot (wikariusz biskupa) wraz z księżmi polskimi: ks. prob. Zdzisławem Początek SChr (Le Creusot) i ks. prob. Tomaszem Tobys SChr (Montceau les Mines), oraz księżami z dekanatów przewodniczył specjalnej Mszy św. żałobnej w int. Ofiar tragedii narodowej pod Smoleńskiem. Licznie zgromadzona Polonia z naszego okręgu razem ze wspólnotą parafii francuskich modliła się wspólnie za Ofiary, ich rodziny i cały Naród Polski. Dziękujemy wszystkim za udział w tej Mszy św., za liczne wyrazy współczucia i przygotowanie tego wydarzenia. Maryjo, Królowo Polski i Polonii - módl się za nami!

środa,
27 stycznia 2021