Coroczna uroczystość religijno-patriotyczna z udziałem Polonii parafii Le Creusot, Les Gautherets, Montceau les Mines - Les Baudras oraz Gości odbyła się w niedzielę, o godz. 15h30. Chór "Tradycje" wzbogaca naszą wspólną modlitwę. Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. prob. Zdzisław Początek SChr (parafia polska Le Creusot). Koncelebrowali: ks. prob. Jan Socha CM (parafia polska Les Gautherets) i ks. prob. Tomasz Tobys Schr, miejscowy duszpasterz polonijny i gospododarz. Dzięki zaangażowaniu ludzi dobrej woli mogliśmy wspólnie przygotować tę uroczystość w kościele Notre Dame (Montceau les Mines) i na salce. Parafianie i Goście spotkali się po Mszy św. na dzieleniu się pieśniami religijnymi i patriotycznymi.

25 maja 2018

Piątek, VII Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Bedy Czcigodnego, prezbitera i doktora Kościoła albo wspomnienie św. Grzegorza VII, papieża albo wspomnienie św. Marii Magdaleny de Pazzi, dziewicy