Maryjo, nasza Matko i Królowo - módl się za nami!

Każdego roku, okoliczna Polonia z okręgu Montceau les Mines - Sanvignes les Mines – Saint Vallier gromadzi się na wspólnej modlitwie, aby uczcić Maryję, jako Królową Polski i Polonii. W niedzielę, 7 maja o godzinie 15.30 odbyła się uroczysta Msza św. w kościele Les Gautheretes, w której dziękowaliśmy Panu Bogu za dar Matki „która wszystko rozumie”; która przez wieki zawsze prowadzi nas do swego Syna. Powierzyliśmy Jej na nowo nasze wspólnoty, rodziny, Kościół i cały polski naród. Wysłuchaliśmy też nadesłanego przez ks. Rektora Bogusława Brzyś okolicznościowego Słowa Bożego: „Prośmy, byśmy i dziś umieli patrzeć na losy naszej Ojczyzny oczami Matki, oczami Maryi. Módlmy się o to, byśmy w Jej spojrzeniu odnaleźli drogę, po której prowadzi nas Bóg i właściwie odczytali znaki, jakie na tej drodze nam daje”. Przybyły do nas także polskie Siostry Sercanki, które pracują w Paray le Monial oraz kilku parafian z polskiej parafii w Le Creusot. Po uroczystej Eucharystii rada parafialna zaprosiła nas na „vin d’honneur”, na polską salę im. Kończaka w Les Gautherets, gdzie mogliśmy wspólnie porozmawiać i dzielić się swoim życiem przy dobrym placku. Dziękujemy wszystkim parafianom za przygotowanie naszej uroczystości, a gościom za wspólną modlitwę. – „Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy”!

wtorek,
26 września 2017