Uroczystość NMP Królowej Polski i wspomnienie konstytucji 3 Maja obchodzone w 2009 (zdjęcia: admin)

Zgodnie z tradycją nasza parafia razem z ludźmi dobrej woli przygotowała obchody uroczystości Trzeciomajowej. W niedzielę (3.05.2009) o godzinie 15.00 rozpoczęliśmy uroczystą, wigilijną Mszą św. ku czci NMP Królowej Polski i Polonii nasze świętowanie. Kościół Notre Dame w Montceau les Mines wypełnił się licznie przybyłymi parafianami i Gośćmi z naszego okręgu. Mszy św. przewodniczył ks. prob. Zdzisław Początek SChr (Le Creusot) i podzielił się z nami Słowem Bożym, podkreślając znaczenie Maryi w historii naszego Narodu i naszych ojców, oraz przypominając znaczenie konstytucji 3 Maja. Kocelebrowali: ks. prob. Jan Socha CM (Les Gautherets), père Jean-Robert Courtot, miejscowy, francuski proboszcz (Montceau les Mines), père Imbert Noaile, proboszcz parafii francuskiej w Blanzy i ks. prob. Tomasz Tobys SChr, gospodarz uroczystości. Po Eucharystii udaliśmy się na salkę, aby pokrzepić także nasze ciała dobrym plackiem i chlebem ze smalcem (przysmak tutejszej Polonii). Przy "le vin d'honneur" rodzinnie spędziliśmy czas, aż do wieczora. Dziękujemy chórowi "Tradycje" za uświetnienie naszej uroczystości i wszystkim ludziom, którzy przygotowali tegoroczne obchody.

15 grudnia 2017

Piątek, II Tydzień Adwentu Rok B, II Dzień Powszedn