Msza św. w Diecezjalny Dzień Migrantów i Uchodźców 6 marca 2016 (Journée Diocésaine des Migrants) w naszej diecezji Autun. W niedzielę 6 marca o godzinie 10h odbyła się uroczysta Msza św. w kościele Notre Dame w Montceau les Mines pod przewodnictwem ks. bp Benoit RIVIERE. Wśród koncelebry modlitwą otaczał wspólnotę polonijną także kapłan zajmujący się migrantami w naszej diecezji, duszpasterz polonijny ze Zgromadzenia Księży Chrystusowców, ks. Tomasz Tobys SChr. Ks. Tomasz posługuje w okolicy wiernym pochodzenia polskiego, na terenie dekanatu Montceau les Mines (www.montceau.parafia.info.pl). Dzięki obecności naszych parafian śpiewaliśmy polskie pieśni, w tym “Barkę”. Czytanie liturgiczne przeczytał pan Zygmunt Hyży. Ks. Biskup w homilii, nawiązując do znaczenia Wielkiego Postu, podkreślił potrzebę niesienia krzyża swego życia w „bracie i siostrze”, którego spotykamy i będziemy spotykać na naszych drogach życia; wszystkich „odrzuconych i opuszczonych”, szukających lepszego życia i pokoju… Pomóc nieść ich życiowy krzyż, to upodabniać się do Chrystusa. Oby wiara każdego ucznia Jezusa była także wyrazem miłości do Boga w drugim człowieku; niesieniem „radości w Miłości” … - Bóg-honor-Ojczyzna!

środa,
18 października 2017