Wspólnota Polska razem z parafianami parafii francuskiej spotkała się razem w uroczystość Bożego Ciała, w niedzielę, 7 czerwca 2015, aby wielbić Pana za Jego Cuda. Uroczysta Msza św. odbyła się w kaplicy Le Bois du Verne (Montceau les Mines) o godz. 9h15. W homilii pochylaliśmy się nad Słowem Boga, rozważając Jego Obecność „zawsze i wszędzie“ w cudzie Miłości Ukrzyżowanej i Zmartwychwstałej. Chrystus Pan daje nam się bezwarunkowo w Miłości, której my często nie przyjmujemy, bo wolimy stawiać siebie i swoje sprawy nad Jego Obecność. Kiedy mówimy, że nie mamy czasu dla Niego, to tak, jakbyśmy mówili: „nie mam serca dla Ciebie...“. „Jesteśmy, ale nas nie ma, bo szukamy własnej chwały...“. Kiedy otwieramy się na Jego Miłość, zaczynamy „być“, aby On był na pierwszym miejscu w naszym życiu. – Jezu, Panie bądź z nami grzesznikami! Daj nam łaskę „bycia u Ciebie, z Tobą i dla Ciebie“.

25 maja 2018

Piątek, VII Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Bedy Czcigodnego, prezbitera i doktora Kościoła albo wspomnienie św. Grzegorza VII, papieża albo wspomnienie św. Marii Magdaleny de Pazzi, dziewicy