W naszej parafii Saint – Vallier, w sobotę 14 marca br., o 17h, w kościele Les Gautherets wierni mieli okazję doświadczyć Słowa Bożego w wygłoszonej przez Siostrę Chantale-Marie konferencji ascetycznej, która osadzona była na kanwie Męki Pańskiej. O 17h45 przywitaliśmy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i w adoracji Jego Obecności modliliśmy się rozważając sceny cierpiącego Jezusa i Jego Matki. Uroczystą Mszą św. uczciliśmy Jego Najświętszą Ofiarę i w atmosferze modlitwy powróciliśmy do naszych domów poruszeni Jego Miłością Miłosierną. Na drugi dzień, w niedzielę 15 marca, nasi Goście uczestniczyli w Eucharystii, w kaplicy La Saule (Montceau les Mines) o 11h. Również i tutaj, Siostra Chantale-Marie wygłosiła Słowo Boże w ramach niedzielnego kazania, które oparte na czytaniach liturgicznych pogłębiło w nas świadomość powrotu do Pana Boga przez uznanie grzechu w naszym życiu i ciągłego nawracania serca do Miłości, którą jest Bóg! Siostrom Chantale-Marie i Marie-Anne, które specjalizują się w głoszeniu rekolekcji według metody św. Ignacego Loyoli dziękujemy za poprowadzenie tego szczególnego dla nas czasu na drodze wielkopostnych ćwiczeń duchowych, i życzymy wielu Bożych łask w prowadzeniu człowieka do Boga.

sobota,
21 października 2017