Uroczysta Msza św. w kościele Notre Dame w Montceau les Mines. Msza św. w Diecezjalny Dzień Migrantów i Uchodźców 8 marca 2015 (Journée Diocésaine des Migrants) W naszej diecezji Autun, w niedzielę 8 marca o godzinie 11h45 odbyła się uroczysta Msza św. w kościele Notre Dame w Montceau les Mines pod przewodnictwem le vicaire général, Père André Guimet. Wśród koncelebry modlili sie także kapłani zajmujący się migrantami w naszej diecezji, także duszpasterz polonijny ze Zgromadzenia Księży Chrystusowców, ks. Tomasz Tobys SChr. Ks. Tomasz posługuje w okolicy wiernym pochodzenie polskiego, na terenie dekanatu Montceau les Mines (www.montceau.parafia.info.pl). Dzięki obecności naszych parafian śpiewaliśmy polskie pieśni, w tym “Barkę”. Czytanie liturgiczne przeczytał w języku polskim pan Zygmunt Hyży, a część Modlitwy Powszechnej pani Ania Faszczenko. Nasi parafianie nieśli również dary na Ofiarowanie. - Bóg-honor-Ojczyzna!

poniedziałek,
21 maja 2018