31 sierpnia odbył się nasz obiad parafialny w Les Gautherets (St Vallier). Przybyło około 80 osób, aby wspólnie pogawędzić i zjeść dobry obiad. Nie zabrakło też akcentów muzycznych, w wykonaniu pana Kruka. Gościem honorowym była Siostra Aurelia, józefitka, pracująca dzielnie w Polskiej Misji Katolickiej w La Ferté sous Jouarre, pod Pryżem. Siostra Aurelia pochodzi z naszej polskiej parafii, z "La Saule", Montceau les Mines. Będąc w swoich rodzinnych stronach swoim optymizmem i wiarą ubogaciła także nasze świętowanie biorąc udział w liturgii i przy wspólnym stole. Na naszym obiedzie byli także obecni parafianie z sąsiedniej polskiej parafii z Le Creusot i okolic, za co im również dziękujemy! Po kilku godzinach wspólnie spędzonych, w radosnej atmosferze rozeszliśmy się do naszych domów. Dziękujemy wszystkim osobom, które bezinteresownie pomagały przy przygotowywaniu naszej parafialnej uroczystości. Bóg - Honor - Ojczyzna!

sobota,
06 czerwca 2020

Sobota, IX Tydzień zwykły
Rok A, II