Uroczystości Trzeciomajowe 2009

W tym roku obchody uroczystości NMP Królowej Naszego Narodu i święta "3 Maja" odbędą się w kościele Notre Dame, o 15h00.

Po Mszy św. jesteśmy wszyscy zaproszeni przez Radę Parafialną i ludzi 'dobrej woli' na salkę obok kościoła, by wspólnie spotkać się w gronie "serc bijących po polsku" przy śpiewie i dobrym placku.

Warto wiedzieć, że od samego początku Polskiej Misji Katolickiej we Francji, pierwsza Polonia organizowała się przy powstających polskich parafiach i ośrodkach duszpasterskich, aby nie zatracić wiary chrześcijańskiej i kultury naszej Ojczyzny.

Polskie Zjednoczenie Katolickie (PZK) wraz z polskimi kapłanami tworzyło i kultywowało tę chlubną tradycję opartą na wierze katolickiej.

Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej, którego szczególną misją jest pomoc rodakom i grupom polonijnym utrzymać i kultywować religino-patriotyczne dziedzictwo już od kilunastu lat organizuje okręgowe uroczystości trzeciomajowe w naszej parafii.

Nasza parafia razem z innymi okolicznymi wspólnotami parafialnymi (Les Gautherets, Le Creusot, ...) organizuje tę uroczystość, która jest autoryzowana przez Polską Misję Katolicką we Francji, na czele z ks. inf. Stanisławem JEŻEM, Rektorem PMK z siedzibą w Paryżu.

Dlatego nasza uroczystość nie ma żadnego zabarwienia politycznego w naszym regionie (niektóre zrzeszenia polonijne, nieautoryzowane przez PMK, organizują swoje uroczystości).

ZAPRASZAMY!

__________________________________
kościół:
Eglise Notre Dame
71300 Montceau les Mines
rue Blanqui (Place de l'Eglise)

sobota,
16 grudnia 2017