Uwaga! Niektóre zdjęcia są na tym portalu są pobrane z internetu i autor tej witryny internetowej nie rości sobie żadnych praw autorskich, czy komercyjnych z racji ich umieszczenia na tym portalu.

 

 

Z a p r a s z a m y !

 

Msze św. i nabożeństwa

na nowo zostały wznowione!


Patrz : "Ogłoszenia"

 

Obowiązują nas wytyczne odnoszące się do zabezpieczenia swojego i innych bezpieczeństwa sanitarnego. Dlatego też (dotyczy również małej kaplicy):

 

1. Należy przy wchodzeniu do kościoła i wychodzeniu z niego zachować ok. 2 metry odległości między sobą (nie rozmawiamy z innymi poniżej odległości 2 metrów), używając żelu antybakteryjnego

 

2. Wybrać miejsce w kościele w odległości od najbliższej osoby ok. 2 metrów

 

3. Wchodzić, i wychodzić z kościoła z założoną maską ochronną na ustach i nosie

 

4. Podczas całego pobytu w kościele być w masce i nie witać się z innymi przez podawanie rąk; i "znaku pokoju" 

 

5. Przyjmowanie Komunii św. na rękę. Maskę należy uchylić tylko na chwilę, aby spożyć Ciało Chrystusa. W oczekiwaniu na przyjęcie Komunii Świętej, również zachować odległość ok. 2 metrów. Po przyjęciu Komunii św. wracać lewą lub prawą stroną ciągle zachowując odpowiednią odległość (inną drogą, aby unikać natłoku)

 

6. Do zakrystii może wchodzić tylko jedna osoba i kapłan (np. w celu zamówienia intencji Mszy św. należy zachować również odległość ok. 2 metrów). Skarbnik parafii odbiera osobiście tacę mszalną i dopiero po 3 dniach liczy u siebie w domu (nie liczymy ofiar w zakrystii). Tacę mszalną zostawiamy przy ołtarzu (osoba zbierająca ofiary podczas Mszy św.)

 

 

7. Po wyjściu z kościoła nie rozmawiać z innymi w odległości mniejszej niż 2 metry.

 

Dziękując za zrozumienie, dziękujmy Dobremu Bogu, że możemy Go chwalić

w każdych warunkach!

 

 

Kochani! Wiemy, co dzieje się nie tylko we Francji, ale i na całym świecie; co koronawirus i związany z tym COVID-19 uczynił wielu tysiącom ludzi ... Również i w naszych wspólnotach, parafiach, kościołach ... Zakazanie sprawowania Sakramentów Świętych, w tym Mszy świętych wszystkich bardzo nas boli. To wielki dramat dla ludzi głęboko wierzących i praktykujących, którzy również poczuwają się do wspólnej odpowiedzialności za nasze kościoły, kaplice, wspólnoty.

 

Niektórzy wręcz dzwonią i pytają się, jak pomóc parafii? - Oczywiście przez modlitwę, która nas łączy między sobą z Bogiem Miłosiernym, z całym Kościołem, naszymi rodzinami, parafiami, chorymi

i cierpiącymi, i tymi, którzy, tak ofiarnie się nimi opiekują; często narażając i swoje życie w trosce o dobro i zdrowie innych!

 

Dziękuję Wam za tę modlitwę i cierpienia ofiarowane w tych intencjach; za wasze duchowe zaangażowanie, aby Miłosierny Bóg udzielił nam łaski uwolnienia od tej zarazy i nam błogosławił! Dziękuję również za zainteresowanie się naszą parafią!

 

Odpowiadając na pytanie, które niektórzy mi stawiają: jak pomóc? Odpowiadam: przez modlitwę, pokutę.

 

Kościół i my Chrystusowcy; księża pracujący dla Polaków rozsianych po całym świecie starają się zapewnić duszpasterstwo wam, i waszym rodzinom, tak, jak potrafią i mogą, w obecnych czasach. Niektórzy chcą w tej izolacji również wesprzeć finansowo Chrystusowców, co a tym idzie nasze duszpasterstwo  osadzone w naszych ośrodkach duszpasterskich i parafiach. Można pomóc finansowo w bardzo prosty sposób, przesyłając dowolną ofiarę na konto, które znajdziesz na stronie internetowej naszej Prowincji (zob. zakładkę: "Polecane strony" - "Chrystusowcy: Francja, Hiszpania, Portugalia).

 

 

Można również wpłacić dowolną sumę

i przesłać Pocztą, lub włożyć do koperty, czekiem*, czy gotówką do parafialnej skrzynki pocztowej (przez drzwi plebanii)

z imieniem i nazwiskiem,

adresem i telefonem ofiarodawcy.

 

Niech to będzie dar serca zastępujący chociażby niedzielną składkę (tacę), czy ofiarę na utrzymanie naszej polskiej parafii.

 

*czek na (l'ordre):

Mission Catholique Polonaise

 

- Za wszystkie dary serdecznie dziękujemy; za waszą troskę o potrzeby Kościoła, i naszej parafii!

 

- Bóg zapłać za modlitwę i ofiary!

Patrz niżej - "Ogłoszenia duszpasterskie"

 

Msze św. z niedzielnej liturgii:  Messes de la liturgie du dimanche

 

- To Pan Bóg robi nam łaskę, nie my!

 

> 13.06.2020 (sobota-niedziela) :  Les Gautherets - 18h30 (P) - wigilia uroczystości


> 14.06.2020 (niedziela-dimanche) :  Les Gautherets - 10h30 (F|P)

- NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ (Boże Ciało)

                                                         I Komunia św. Emili.

    

 

 

 

  • ółążść‡

Dzisiaj jest

sobota,
06 czerwca 2020

(158. dzień roku)

Wspólnota

Święta

Sobota, IX Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni albo wsp. Najśw. Maryi Panny w sob. albo wsp. św. Norberta, biskupa

Zegar