Uwaga! Niektóre zdjęcia są na tym portalu są pobrane z internetu i autor tej witryny internetowej nie rości sobie żadnych praw autorskich, czy komercyjnych z racji ich umieszczenia na tym portalu.

Z A P R O S Z E N I E

Pani Krystyna Duda wraz z polsko-francuskimi organizacjami i zrzeszeniami również organizuje obchody 100.-lecia przybycia Polaków na ziemię francuską. Z tej okazji prosi o ogłoszenie, że:

1/ od 31.ego października do 12.ego listopada, wystawa o polskiej emigracji na terenie Montceau-les-Mines, w bibliotece medialnej w Montceau-les-Mines, widoczna podczas godzin otwarcia biblioteki. Wstęp bezpłatny. Wernisaż  odbędzie się 31.ego października.  2/ od 2.ego do 12.ego listopada : wystawa prac polskich artystów z Żor, miasto partnerskie z Montceau-les-Mines, w sali Syndykatu w Montceau-les-Mines, godziny otwarcia 15.00 do 18.30 - wstęp bezpłatny - wernisaż 2.ego listopada. 3/ w niedziele 3-ego listopada o godzinie 15.00 spektakl z Polonia, Melodia i Odra Orchestra - wstęp wolny. 4/ czwartek 7.ego listopada : teatr na temat polskiej emigracji przez Pana Henryka Dudzińskiego - z polnocnej Francji, o godzinie 15.00 i druga reprezentacja o godzinie 20.30 w sali La Trèche w Sanvignes les Mines. cena : 10 €.  Temat teatru : "Fresk reprezentujący 100 lat polskiej obecności w zagłębiu górniczym”. Teatr w jeżyku francuskim. 5/ piątek 8-ego listopada : konferencja na temat polskiej imigracji o godzinie 18.00 w sali "Coluche" w Blanzy - wstęp bezpłatny
6/ niedziela 10-ego listopada : obiad w sali "salle des Fêtes" w Magny - cena 25 € bez napojów. Na wszystkie te imprezy, zapisy u pani Krystyna Duda.

Msze św. z niedzielnej liturgii: - Messes de la liturgie du dimanche

> 28.09 (sobota-samedi) : Les Gautherets - 18h30

> 29.09 (niedziela-dimanche) : Notre Dame de Montceau - 10h (F|P) - ensemble

– Tak, jak ogłaszaliśmy od października będzie nowy rozkład – plan Mszy św. w naszej polskiej parafii. W pierwsze i drugie niedziele miesiąca będą Msze św. w kościele Gautherets o 10h30 (w I i II sobotę nie będzie Mszy św. o 18h30); w trzecią, czwartą (i piątą) sobotę o 18h30 w Les Gautherets. W trzecią niedzielę w Bois du Verne o 10h30, i we czwartą niedzielę miesiąca w La Saule o 10h30. W piątą  niedzielę miesiąca w ciągu roku, Msze św. wspólne z parafią francuską St Jean w Notre Dame w Montceau o 10h.

* * * * *

- Comme nous l'avons annoncé à partir d'octobre, il y aura un nouvel horaire - le plan de la messe. dans notre paroisse polonaise. Il y aura des messes le premier et le deuxième dimanche du mois. à l'église des Gautherets à 10h30 (les premier et deuxième samedis, il n'y aura pas de messe à 18h30); les troisième, quatrième (et cinquième) samedi à 18h30 aux Gautherets. Le troisième dimanche au Bois du Verne à 10h30 et le quatrième dimanche du mois à La Saule à 10h30. Le cinquième dimanche du mois de l'année, messes. avec la paroisse française de Saint-Jean à Notre-Dame de Montceau à 10h.

poniedziałek,
23 września 2019