- a ty, o czym myślisz najczęściej i o czym i jak mówisz? ..

Jak co roku w jedną z jesiennych nocy u stóp Ikony Jasnogórskiej gromadzimy się na szczególnej modlitwie w intencji Polonii świata, w intencji tych, którzy służą jej duszpasterską opieką i pomocą, w intencji osób i rodzin doświadczających emigracyjnej rozłąki.


Księża, bracia, klerycy, nowicjusze Chrystusowcy, wraz z Misjonarkami Chrystusa Króla, siostrami zakonnymi będą razem z wami i dla was, modlić się u Pani Jasnogórskiej. - Zachęcamy do łączności modlitewnej.


Ta wspólna modlitwa braci i kapłanów, nowicjuszy i kleryków z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej oraz Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej wraz z przybyłymi pielgrzymami z parafii w Polsce i zagranicą odbędzie się w noc 15/16 października 2021 r. w naszym Narodowym Sanktuarium na Jasnej Górze.

Motto tegorocznej Nocy Czuwania Być katolikiem w sercu stanowi jedynie fragment jednego zdania wyjętego z listu pasterskiego „O życie katolickie na Śląsku” na Wielki Post 1924 roku (Katowice, 1 marca 1924 r.), które przypomina, że swojej wiary nie można zawiesić z jakiegokolwiek powodu czy okoliczności: pierwszy administrator apostolski Górnego Śląska napominał, iż katolik powinien być katolikiem w sercu, w kościele, na ulicy, w towarzystwie, przy pracy, wszędzie i zawsze. Przywołując te słowa chcemy prosić Maryję, by uczyła nas oraz wszystkich Polaków w kraju i na emigracji, którzy przyznają się do katolickiej wiary, zawsze i wszędzie Bogu odpowiadać TAK na Jego wezwania i plany.

Zapraszamy i zachęcamy do udziału w tej wspólnej, szczególnej modlitwie oraz do przesyłania modlitewnych intencji.

A N N O N C E S

Mission Catholique Polonaise

19.09.2021

 

1.     We wtorek przypada święto, św. Mateusza, Apostoła, męczennika (21.09) – Msza św. o 8h30 w kaplicy przy plebanii. Nabożeństwo po Eucharystii o 9h. (Uwaga – nie będzie Mszy św. we środę).

2.     Możliwość Sakramentu Pokuty i Pojednania przed Mszą św.z zakrystii, 15 min. przed Mszą św.

3.     Za złożone dziś ofiary na utrzymanie naszej polskiej parafii, składamy serdeczne “Bóg zapłać!”.

4.     Dziękuję serdecznie dobrym parafianom za dzielenie się; dziękuję za otrzymane pomidory i domowe przetwory! - Bóg zapłać!

5.     Podziękowanie dla pani Ani, Dawida, Hugo, Irenie, Raymonde i wszystkim “benevoles” za pomaganie parafii i księdzu, bezinteresownie także w ogrodzie! - Msza św. o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla nich, będzie odprawiona 3 października o 10h30.

6.     Są już do nabycia piękne kalendarze z Polskiu pani Janiny Micorek i Ireny Rożek (dochód ze sprzedaży na utrzymanie księdza). – Bóg zapłać!

7.     Msze św. będą sprawowane tylko  w niedzieleo 10h30, w kościele les Gautherets.

8.     Koronka do Bożego Miłosierdzia w int. miłości i szacunku do każdego człowieka, w inedible o 10h15, przed Mszą św.

9.     Módlmy się za dzieci i młodzież, aby w tym roku szkolnym i akademickim cieszyła się mądrością ludzi, którzy prowadzą do odkrywania Pana Boga.

10.Prośmy Pana Boga, o Jego Błogosławieństwo dla nas i całego świata; o Jego Miłosierdzie, dla naszego zbawienia!

 

 

Site internet info:       www.montceau.parafia.info.pl

kliknij na zdjęcie

 

 

Kochani! Wiemy, co dzieje się nie tylko we Francji, ale i na całym świecie; co koronawirus i związany z tym COVID-19 uczynił milionom ludzi ... Również i w naszych wspólnotach, parafiach, kościołach ... Zakazanie sprawowania Sakramentów Świętych bez ograniczeń sanitarnych, w tym Mszy świętych wszystkich bardzo nas boli. To wielki dramat dla ludzi głęboko wierzących i praktykujących, którzy również poczuwają się do wspólnej odpowiedzialności za nasze kościoły, kaplice, wspólnoty.

 

Niektórzy, którym zależy na istnieniu parafii,- wręcz dzwonią i pytają się, jak pomóc parafii? - Oczywiście przez modlitwę, która nas łączy między sobą z Bogiem Miłosiernym, z całym Kościołem, naszymi rodzinami, parafiami, chorymi

i cierpiącymi, i tymi, którzy, tak ofiarnie się nimi opiekują; często narażając i swoje życie w trosce o dobro i zdrowie innych!

 

Dziękuję Wam za tę modlitwę i cierpienia ofiarowane w tych intencjach; za wasze duchowe zaangażowanie, aby Miłosierny Bóg udzielił nam łaski uwolnienia od tej zarazy i nam błogosławił! Dziękuję również za zainteresowanie się naszą parafią!

 

Odpowiadając na pytanie, które niektórzy mi stawiają: jak pomóc? Odpowiadam: przez modlitwę, pokutę.

 

Kościół i my Chrystusowcy; księża pracujący dla Polaków rozsianych po całym świecie starają się zapewnić duszpasterstwo wam, i waszym rodzinom, tak, jak potrafią i mogą, w obecnych czasach. Niektórzy chcą w tej izolacji również wesprzeć finansowo Chrystusowców, co a tym idzie nasze duszpasterstwo  osadzone w naszych ośrodkach duszpasterskich i parafiach. Można pomóc finansowo w bardzo prosty sposób, przesyłając dowolną ofiarę na konto, które znajdziesz na stronie internetowej naszej Prowincji (zob. zakładkę: "Polecane strony" - "Chrystusowcy: Francja, Hiszpania, Portugalia).

 

JE FAIS UN DON

 

Można również wpłacić dowolną sumę

i przesłać Pocztą, lub włożyć do koperty, czekiem*, czy gotówką do parafialnej skrzynki pocztowej

(przez drzwi plebanii)

z imieniem i nazwiskiem,

adresem i telefonem ofiarodawcy.

 

Niech to będzie dar serca zastępujący chociażby niedzielną składkę (tacę), czy ofiarę na utrzymanie naszej polskiej parafii.

 

*czek na (l'ordre):

Mission Catholique Polonaise

 

- Za wszystkie dary serdecznie dziękujemy; za waszą troskę o potrzeby Kościoła, i naszej parafii!

 

- Bóg zapłać za modlitwę i ofiary!

Patrz niżej - "Ogłoszenia duszpasterskie"

 


Msze św. (Messes) tylko w niedziele o 10h30 (dimanches)

 

- To Pan Bóg robi nam łaskę, a nie my ....

 

 CHAPELLE    L E S   G A U T H E R E T S

---------------------------------------------------------------------------

 

CHRYSTUS ŻYJĄCY ZAPRASZA!

  

 

Uwaga! Niektóre zdjęcia na tym portalu są pobrane z internetu i autor tej witryny internetowej nie rości sobie żadnych praw autorskich, czy komercyjnych z racji ich umieszczenia na tym portalu.

Attention! Some of the images on this site are downloaded from the Internet, and the author of this site does not claim any copyrights or commercial rights due to their inclusion on this site.

Menu dodatkowe

  • ółążść‡

Dzisiaj jest

czwartek,
23 września 2021

(266. dzień roku)

100 lat ur. św. JP II

Święta

Czwartek, XXV Tydzień zwykły
Rok B, I
Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezb.

Zegar